Ev Asansörleri

Ev içi bir asansör düşündüğünüzde aklınızda nasıl bir yer canlanıyor? Belki devasa camlarla kaplı asansörüyle lüks bir yalı ya da tamamen işlevsel sebeplerle asansör konulmuş büyük bir ev düşünebilirsiniz. 1800’lü yılların sonlarından itibaren kullanılmaya başlanan ilk ev asansörleri tam da düşündüğünüz gibi büyük ve lüks malikânelerde bulunurdu (1). Her kata rahatça ulaşım kolaylığı ve hareketlilik avantajı sağlayan ev asansörleri, bulundukları evlerin değerini de artırdığı fark edilince daha da popüler hale geldi.

Yakın zamana kadar ev asansörleri, asansör ekipmanlarını barındıracak kadar büyük evleri olan şanslı azınlık için lüks olarak görülüyordu. Ancak şimdi, gelişen teknoloji ve tasarımdaki yeniliklerle nerdeyse tüm katlı konutlara, uygun maliyetlere hidrolik şahıs asansörü yapılabiliyor (2).

Hidrolik tahrikli bir asansör türü olan hidrolik şahıs asansörleriyle makine dairesi olmayan evlerde de ev içi asansör rahatlığı mümkün.

Yaşam Kalitesi

Her gün defalarca merdiven çıkmak… Bu cümleyi okurken bile iç geçirdiğinizi duyar gibiyiz. İki ya da üç katlı bir eviniz varsa mutfaktan yatak odasına gitmek için bile merdiven çıkmanız gerekir. Özellikle elinizde ağır kutular, spor malzemeleri, mutfak alışverişi ya da dağ gibi bir çamaşır sepeti taşırken bir kattan diğerine çıkmak yorucu olabilir. Hidrolik şahıs asansörleri, eşyalarınızı taşımanıza ve günlük işlerinizi kolayca yapabilmenize yardımcı olur.

Kimse iki katlı bir evde yaşarken sadece bir katla sınırlı kalmak istemez. Mutfak ve yaşam alanlarından yatağa kadar her metrekarenin tadını çıkarmak isteriz. Düşerseniz veya başka bir şekilde hareket kabiliyetiniz kısıtlıysa merdivenlerden çıkmak çok zor olduğundan kendinizi zemin katta hapsolmuş bulabilirsiniz. Hidrolik şahıs asansörleri yalnızca evinizin her katına erişilebilirlik kazandırarak yaşam kalitenizi artırmakla kalmaz, aynı zamanda fiziksel kısıtlamalarla yaşarken daha iyi hissetmenize de yardımcı olur.

Estetik Dokunuşlar

İster modern ve şık, ister natürel… Ev içinde kullanılan hidrolik şahıs asansörleri de dahil olmak üzere tüm asansörler farklı tavan, aksesuar, döşeme veya taban seçenekleri ile evinizin atmosferine uygun olarak faklı kabin stilleri sunar. Yıllarca kullanmaktan keyif alacağınız kabin seçenekleri ile evinize estetik bir dokunuş katabilirsiniz.

Deprem Bölgesine Uygun

Asansör sistemlerinde depreme karşı yapılan iyileştirmelere rağmen, hasarların ekseriyeti karşı-ağırlığının varlığından kaynaklanır. Karşı-ağırlık nedeniyle oluşacak hasarları önlemek için bir takım koruyucu yöntemler uygulanır.

Ancak bu yöntemler maliyeti arttırırlar ve karşı-ağırlığa bağlı riskleri ortadan kaldırmayı garanti etmezler.

Genel olarak hidrolik asansörlerin karşı-ağırlığı yoktur. Bu asansörler, özellikle deprem riski taşıyan bölgelerde daha emniyetli bir seçenek olduklarını kanıtlamışlardır. (3)

Hayatımızın her alanında kullanmış olduğumuz asansörlerin güvenli olup, olmadığı çok önemlidir. Söz konusu ailenizin ve sevdiklerinizin güvenliği olduğu zaman çok daha dikkatli olmak gerekir. Hidrolik şahıs asansörleri diğer ev asansörlerine göre %80 daha güvenlidir. (4) Eviniz deprem bölgesinde bulunsa bile hidrolik şahıs asansörlerini gönül rahatlığıyla yaptırabilirsiniz.

Evinize Değer

Hayatınıza kolaylık katmak, sağlık veya hareketlilik avantajı nedenlerinden dolayı bir ev asansörü yaptırmayı düşünüyorsanız, yalnız değilsiniz. Benzer durumdaki birçok insan, ev asansörünün rahatlığına ve lüksüne sahip olmayı diliyor olabilir. Gelecekte evinizi satmaya karar verirseniz, alıcılar ev asansörünü değerli bir varlık olarak görecektir. Potansiyel alıcılar, bu özellik için daha fazla ödeme yapmaya meyilli olacaktır. Evin içine yaptıracağınız hidrolik şahıs asansörü ile evin emlak değerini artırarak bölgedeki benzer konutlar arasında kolayca ön plana çıkabilirsiniz.

A’dan Z’ye Hizmet

Peki hidrolik şahıs asansörüne uygun bütçelerle sahip olmak mümkün mü? SNC Asansör ile dünya standartlarındaki ithal donanımları ve yere özgü yenilikçi teknolojik yaklaşımı erişilebilir rakamlarla ulaşmak mümkün. Hayalinizdeki ev asansörü için SNC Asansör olarak seçeceğiniz malzeme ve boyuta uygun teklif, evinizin mimarisine uygun üç boyutlu modelleme, Avrupa standartlarına uygun tasarım, montaj, periyodik bakım ve 7/24 teknik destek hizmetleri sunuyoruz. Tecrübeli ekibimizle tekliften arıza ve bakım hizmetlerine kadar A’dan Z’ye ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızdayız.