Asansör Kabini

Asansör kabini müşterinin isteğine bağlı olarak aynı zamanda ihtiyaca yönelik çeşitli dekorasyon malzemeleri ile kişiye özel üretimi yapılabilir. Bu kabinler uluslar arası standartlara uygun olarak üretilir. İnsan ve yük taşıma amaçlı üretilen asansörlerin kabin bölümleri içinde bulunanların güvenliğini sağlayan genellikle kapalı otomatik ya da yarı otomatik kapısı bulunan taşıma odası olarak da adlandırılır. Birçok farklı modelde sunulan asansör Kabini tercihi yapılırken asansör projesine uygun bir model seçimi oldukça önemlidir. Uygun kabin seçimi aynı zamanda güvenilirdir. Kişiye özel tasarımlarda asansör kabin kaplamaları kullanılabilir. Genellikle bu kaplamalar için kullanılan dekoratif paslanmaz desenler tercih edilir. Kabin kaplama da standart paslanmaz kaplamalar kullanıldığı gibi ahşap desenler ve kaçınan kaplamlarda son zamanlarda çok sık tercih edilen seçeneklerdir.

Asansör Sistemleri

Asansörler dikey ve yatay raylar üzerinde katlar arasında kabin kısmında insan veya eşya taşıyan ürünlerdir. Günümüzde çok fazla kullanılan elektrik sistemli asansörler açık ya da kapalı olabilir. Hem insanları hem de yükleri üst veya alt katlara taşıyan aynı zamanda yaşamı oldukça kolaylaştıran araçlardır.  İnsan nüfusunun çok fazla artması yüksek katlı binaların inşaatına neden olmuş, insanların üst katlara kolay ulaşım sağlaması amacı ile de asansörler yüksek katlı binalarda zorunluluk halini almıştır. Askı hayatlarıyla yükseltilen asansör modellerinde, mutlaka zemin güvenlik fren cihazının bulunması gerekir. Modern asansörler için kontrol sistemleri, güvenlik ön planda tutularak üretilmiştir. Günümüzde asansör sistemleri hem çok hızlı hem de oldukça güvenliklidir. Hemen hemen birçok durumda asansörler kabini dengelemek için maksimum nominal yükün %40 kadarını kullanırlar. Böylelikle asansör sistemi motorun kaldıracağı ağırlığı azaltarak kablolar ile Asansörü kontrol altında tutar. Asansör sistemlerinin düzgün çalışması, asansör içinde taşımanın güvenilir olması için belirlenen yönetmelik doğrultusunda yetkili asansör sevesi tarafından mutlaka yılda 1 kez periyodik bakımları yapılması oldukça önemlidir. Asansörün periyodik bakımları için asansör yetkili servisi ile iletişime geçilmelidir.

Asansör Kabini Fiyatları

Asansör Kabini Fiyatları kullanılan malzemenin kalitesine, kabinin üzerinde kullanılan teknolojik özelliklere göre çeşitlilik gösterir. Üründe kullanılan malzemenin kalitesi doğrultusuna, aynı oranda fiyatta artacaktır. Kaliteli malzeme çok uzun süre sorunsuz kullanılır. Periyodik bakımları tam ve eksiksiz yapılan kaliteli malzemeden üretilen asansör uzun süre problemsiz kullanılabilir. Bu da uzun ömürlü kullanım imkanı sağlar aynı zamanda ekonomiktir. Asansör kabini fiyatlarında bir diğer belirleyici faktör asansör kabin dekorasyonudur. Kabinde kullanılan kaplama fiyatta doğrudan etkilidir. Standart paslanmaz kaplama daha ekonomikken, ahşap paslanmaz kaplama daha pahalıdır. Aynı zamanda kabin üzerindeki teknolojik özellikler, kabinin elektrik kumanda sistemi fiyatın değişiminde etkili olur. Konvansiyonel kumanda sistemi bulunan asansör kabinleri standart modellere göre daha pahalıdır. Kısacası asansör kabini fiyatlarında ürünün malzeme kalitesine, kullanılan kaplama kalitesine ve kumanda sisteminin işlevselliğine göre değişiklik gösterir.